Galaxy S24 fırtına gibi esiyor; Apple bile satış performansını kıskandı

Samsung‘un akıllı telefon satışlarındaki son dönemdeki en büyük zorluğu, bayrak gemisi modellerinde yaşanan hayal kırıklığı yaratan sonuçlar ve pazar liderliğini kaybetmesiydi. Bu durum, Apple’ın Samsung‘u geçerek dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmasına neden oldu. Ancak, AI odaklı özelliklerle donatılmış yeni Galaxy S24 serisi, ilk satışlarda güçlü bir toparlanma sinyali veriyor.

Samsung, Galaxy S24 serisini Galaxy AI’ın yenilikçi özelliklerini vurgulayarak piyasaya sürdü ve global satışlar geçen yılın aynı dönemine göre %8 arttı. Özellikle Kore, Amerika Birleşik Devletleri ve Batı Avrupa’da satışlarda %10’u aşan bir artış gözlendi. Galaxy S24 serisine yönelik yerel ön siparişler, bir önceki nesle kıyasla yaklaşık %22 artış göstererek 1.21 milyon adet rezervasyon aldı. Avrupa’da ise satış rakamları yıllık %28 artış gösterdi. ABD pazarında da %14’lük sağlıklı bir artış yaşandı.

Galaxy S24 fırtına gibi esiyor; Apple bile satış performansını kıskandı

Serinin içinde, Galaxy S24 Ultra en çok tercih edilen model oldu ve satışların %52’sini oluşturdu. Galaxy S24 Plus da iyi bir performans göstererek, önceki modeline kıyasla %53’lük bir iyileşme ile %21’lik bir satış oranına ulaştı.

Samsung Galaxy AI’nin bazı önemli özellikleri arasında; Galaxy cihazınızda çeşitli görevleri yerine getirmenize yardımcı olan Bixby sanal asistanı, 100’den fazla dilde metin ve konuşmayı gerçek zamanlı olarak çeviren Canlı Çeviri, Galaxy cihazınızı kullanarak evinizdeki diğer cihazları kontrol etmenizi sağlayan SmartThings, Galaxy cihazınızın güvenliğini korumaya yardımcı olan Knox güvenlik platformu, Galaxy cihazınızı bir masaüstü bilgisayara dönüştürmenize olanak tanıyan DeX, yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar çekmenizi sağlayan gelişmiş kamera özellikleri ve Galaxy Note ve Tab cihazlarında bulunan, not almak, çizim yapmak ve daha fazlası için kullanılan S Pen dijital kalemi bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x