Türkiye’ye kaçak yollarla getirdikleri Rolex saatleri satan THY personeli kovuldu

HER DEFASINDA BAŞKA BİR MODELLE GELİNCE DİKKAT ÇEKTİLER

Airporthaber’in haberine göre, THY içerisinde kabin personeli, teknik ve kokpit çalışanlarından oluşan organize ekip, Doha ve Dubai’den Rolex saat getirmeye başladı. Getirilen saatleri İstanbul’da anlaştıkları bir saatçi üzerinden satan THY personeli kısa bir süre sonra dikkat çekti.

Yaklaşık on kişilik grup gümrük memurları tarafından takibe alındı. Takip sonucunda ise personelin her defasında farklı model saatlerle İstanbul’a giriş yaptıkları tespit edildi. Ekibin bagajlarında yapılan aramalarda saatlerin sertifikalarına kadar tüm dokümanlar ele geçirildi. Durumun THY’ye bildirilmesi üzerine, bu personelin işine son verildi. Bazı personelin anlaşarak emekliye ayrıldığı ve pas bilet dahil tüm haklarının ellerinden alındığı belirtilirken, bazı çalışanların ise istifa ettiği öğrenildi.

JAPONYA DEVLETİ UYARDI
Öte yandan Japonya üzerinden CDJ3000 Multiplayer getiren bir başka grup da yakayı ele verdi. Japonya’nın, ‘yüklü miktarda para girişi çıkışı’ yapıldığına dair THY’ye yazı göndermesiyle ortaya çıkan olayda da, bazı personelin Pioneer CDJ3000 marka müzik aletini bu ülkeden ucuz fiyata alıp, Türkiye’de değişik aparatlarla birleştirip yüksek meblağlara sattığı öğrenildi. Yapılan çalışma sonucunda bu skandala karışan personelin de şirketle ilişiği kesildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x